Muži A: Fotbalové jaro je tu....

01.04.2015 21:45

Prvním dubnovým víkendem se opět rozběhnout jarní odvety fotbalových utkání a pro naše A-mužstvo začíná tuhý boj o záchranu v Okresním přeboru Brno-venkov.

Podzimní rekapitulace a zimní změny:

Mužstvo zahájilo letní přípravu pod vedením trenéra pana Pavla Hanuše a po kvalitních tréninkových jednotkách následovali i vydařené utkání v rámci Krajského poháru, do kterého jsme se kvalifikovali díky vítězství v okresním poháru. Po vydařeném utkání v Tuřanech (4:1), hrající o soutěž výše a jsme následně po sympatickém výkonu prohráli se Šlapanicema (0:4), hrající dokonce o dvě soutěže výše, jsme očekávali, že bychom se mohly v sezóně pohybovat ve vyšších patrech soutěžní tabulky okresního přeboru. Navíc se mužstvo podařilo oproti předchozímu ročníku, ve které jsme obsadili konečné 8.místo, posílit o zkušeného hráče Smitala Pavla (ČAFC Židenice), navrátilce z hostování  Lukáše Herinka z Troubska a Patrika Machálka z dorostu Slovanu Rosice.

Sezónu jsme tradičně rozehráli na horké půdě v Babicích nad Svitavou, odkud se body nevozí snadno. A na úvod z toho byl pro nás bod za remízu 1:1, kdy domácí dokázali vyrovnat až v posledních minutách zápasu. Po následné domácí prohře se současným lídrem tabulky mužstvem z Moutnic 0:1, následovali další dvě remízy, nejdříve na hřišti ve Zbraslavi 1:1 a doma s Říčany 0:0. Po čtvrtém hraném kole nastal v našem mužstvu zlom, ze kterého jsme se do konce sezóny nedokázali dostat. Začala nás zužovat celá řada zranění a do zápasů nemohli nastoupit hráči jako (Maťák Petr, Machát Ondřej, Machálek Patrik). Vše začalo ve Veverské Bítýšce, kde jsme neproměnili celou řadu velkých příležitostí a odvezli si porážku 3:0. Po odloženém domácím utkání s Blažovicemi z důvodu podmáčeného hřiště jsme v následujícím týdnu zajížděli na hřiště do tabulkově stejně postavených Oslavan. Ještě předtím jsme si v týdnu odskočili pro pohárovou porážku do Ivančic, kde nás posílené B-mužstvo o hráče áčka přestřílelo 5:4, nutno podotknout, že to bylo jediné utkání podzimu, kde se nám střelecky dařilo, ale na výhru to nestačilo. V Oslavanech jsme odehráli velice solidní utkání a minimálně bodovat jsme si tam zasloužili, bohužel opět se projevila naše slabina celého podzimu a to proměňování i těch největších brankových příležitostí a tak domácím stačil jeden větší závar v našem pokutovém území na výhru 1:0. V následné dohrávce jsme na svém hřišti přivítali další mužstvo bojující o každý bod a to hráče z Blažovic, kterým jsme cestu k vítězství usnadnili celou řadou chyb v naší obraně a nechali si dát čtyři góly (1:4). V dalším utkání v Zakřanech jsme bojovali o přetržení dlouhé šňůry bez bodu a dokonce se nám podařilo jít v utkání i do vedení. Vedení jsme ovšem nedokázali udržet a po neproměněné penaltě a i přes závěrečný obrovský tlak jsme si odvezli nakonec porážku 3:1. Ve velice obtížném období jsme přivítali na svém hřišti rozjeté Želešice. Ti našeho rozpoložení dokázali bezpečně využít a zaslouženě nás deklasovali 5:0. K dalšímu utkání jsme měli zajíždět na další horkou půdu do Měnína, ovšem stav hřiště nedovolal utkání odehrát na hřišti soupeře a tak došlo k prohození pořadatelství, co nám vzhledem k naší situaci vyhovovalo. Domácího prostředí jsme dokázali využít a připsali si po dlouhé době výhru 2:1. Dalším pozitivem byl návrat do sestavy Ondry Macháta, hlavní opory našich zadních řad. Povzbuzeni posledním výsledkem a výkonem jsme opět na našem hřišti přehráli Ochoz (2:0) a vše vypadalo, že podzimní část sezóny se podaří ještě bodově zachránit. Bohužel následovala cesta k malému derby do Ořechova, kde jsme dokázali navázat na dobrý výkony, ale střelecky jsme se opět prosadit nedokázali, toho využili domácí k výhře 1:0. Poslední kolo soutěže jsme odehráli na domácí půdě proti Modřicím. Po úvodních třiceti minutách, kdy jsme byli lepším týmem, to vypadalo, že si hosté neodvezou ani bod, jsme nakonec prohráli 4:0. Před následnou jarní předehrávkou s Babicemi nad Svitavou na domácím hřišti jsme se nacházeli přesně tam, kde v průběhu celé sezóny.  Toho hosté využili a odvezli si zaslouženou výhru 5:1.

Tím pro nás skončila neúspěšná část podzimní sezóny s bilancí 2 výher, 3 remíz a 9 porážek a po zásluze nám patří aktuální poslední místo v tabulce okresního přeboru.

Přípravu na jarní odvety jsme začali v prvním týdnu února, kdy první měsíc přípravy patřil především k nabrání fyzické kondice v okolí Střelic a pro hru s míčem jsme využívali školní halu včetně posilovny. V březnu naše mužstvo využilo možnosti strávit v rámci herního soustředění několik dní ve sportovním areálu v Boskovicích, kde se nám naskytlo plno možností k tréninkovým jednotkám, čehož jsme plně využili. V rámci přípravy jsme odehráli čtyři přátelské utkání u z mužstvy jiných okresích přeborů (Nikolčice, Vavřinec) a ze třetí třídy (Start Brno B, Popůvky), ve kterých se nám výsledkově dařilo a ani v jednom utkání jsme herně nepropadli.

Co se týká samotného kádru do jarních odvet, mužstvo doznalo pár změn. Po ročním hostování v FC Miroslav se vrací Sláma Jiří a také náš odchovanec Machát Jakub ze Slovanu Brno, který poslední půl rok strávil taktéž v FC Miroslav. Do branky se podařilo přivést místo dlouhodobě zraněného Petra Maťáka hráče SK Žebětín Davida Náhlíka, který mimo jiné působil i dvě sezóny ve Zbýšově u Brna. Z b-týmu byl přeřazen zkušený Vaculík Richard, který v průběhu přípravy prokázal svoje nestárnoucí kvality. Pro zranění kolene nebudeme moci počítat po celé jaro s Lukášem Herinkem. Odchody z našeho týmu z podzimní části máme dva, už v průběhu podzimu bylo ukončeno hostování Edvardu Tumanyanovi z Újezdu u Brna a v zimním období ukončil svoje hostování Pavel Smital z ČAFC Židenice. Jinak kádr mužů zůstává do jarních bojů beze změn.

Doufejme, že tyto zmíněné posily povedou ke zlepšení našeho nelichotivého postavení v tabulce a hlavně budeme našim fanouškům předvádět kvalitnější podívanou, než tomu bylo v podzimní části sezóny.

Na závěr bych rád poděkoval všem fanouškům Střelické kopané, co na nás nezanevřeli a budou nám v jarních odvetách oporou. Dále všem co se starají o naše hřiště a vše okolo něj, Sokolu a sponzorům za jejich finanční nebo materiální přízeň a věřme, že záchrana v soutěži bude vytouženou odměnou nám všem.

Fotbalový výbor FK Střelice